تبلیغات
ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا - »» ب‌ام‌و به دنبال شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی تماس با ما

ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا

(به ماشین آباد خوش آمدید)


کم‌کم باید اتصال کابل‌های بزرگ برای شارژ باتری خودروهای الکتریکی را فراموش کرد؛ چرا که ب‌ام‌و در حال آزمایش بر روی یک سیستم شارژ القایی برای خودروهای الکتریکی است. این ابزار شارژ بی‌سیم، این امکان برای رانندگان فراهم می‌کند که لذت بیشتری از داشتن خودروی پلاگین هیبرید یا الکتریکی ببرند و برای شارژ آن، به راحتی آن را در بالای یک صفحه شارژر که بر روی زمین قرار گرفته، پارک کنند.

BMW Conductive Charging

BMW Conductive Charging


سیستم شارژ القایی ب‌ام‌و از یک صفحه پایه بر روی زمین به همراه یک سیم‌پیچ الکتریکی و همچنین یک سیم‌پیچ دریافت‌کننده در کف وسیله نقلیه پلاگینی استفاده می‌کند. ب‌ام‌و می‌گوید که نمونه اولیه این شارژر دارای راندمان ۹۰ درصد است و می‌تواند باتری ب‌ام‌و i8 را در کمتر از ۲ ساعت به صورت کامل شارژ کند. این در حالی است که ب‌ام‌و i3 تمام‌الکتریکی می‌تواند در طول یک شب می‌تواند با این سیستم شارژ خود را کامل کند.


BMW Conductive Charging

BMW Conductive Charging


این سیستم می‌تواند بدون توجه به شرایط جوی، برف یا باران، به کار خود ادامه دهد و همچنین دارای حسگر «جسم خارجی» بین خودرو و صفحه شارژر است و در نتیجه از انتقال پرتوها به یک جسم خارجی مانند گربه‌ای که به زیر ب‌ام‌و i8 رفته، جلوگیری می‌کند. صفحه شارژر می‌تواند با استفاده از اتصال وای‌فای با علائم و گرافیک خاص با خودرو در ارتباط خواهد بود تا راننده در بهترین جای ممکن برای شارژ باتری خودرو پارک کند. وقتی پارک به طور کامل انجام شد، راننده می‌تواند به راحتی با فشار دادن یک دکمه، شارژ باتری را شروع کند. دیگر خبری از ایستگاه شارژ الکتریکی و کشیدن کابل نیست.

BMW Conductive Charging

BMW Conductive Charging


سیستم شارژ القایی ب‌ام‌و هنوز در مرحله توسعه و آزمایش قرار دارد. در همین حال، این خودروساز آلمانی تنها کمپانی‌ای نیست که ایده شارژ بی‌سیم را برای خودروهای الکتریکی آینده در سر می‌پروراند. کانسپت الکتریکی اینفینیتی LE که در نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۲ به نمایش گذاشته شد، دارای شارژ القایی بود. تویوتا و ولوو، به عنوان دو خودروساز مطرح، مشغول کار بر روی سیستم‌های مشابهی هستند.
طبقه بندی: BMW،
برچسب ها:»» ب‌ام‌و به دنبال شارژ بی‌سیم خودروهای الکتریکی،

[ یکشنبه 12 مرداد 1393 ] [ 06:00 ب.ظ ] [ Amir Dj ]

[ نظرات() ]