تبلیغات
ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا - »» سیطره کامل رنو-نیسان بر بزرگ‌ترین خودروسازی روسیه تماس با ما

ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا

(به ماشین آباد خوش آمدید)


اتحادیه رنو-نیسان از امضای توافقی خبر داده که مطابق آن این خودروسازان کنترل بزرگ‌ترین خودروساز روسیه، یعنی آفتوواز (AvtoVAZ) را به دست خواهند گرفت. این توافق در سال ۲۰۱۲ صورت گرفته بوده و انتظار می‌رویم تا در همین ماه به امضا برسد. سخنگوی رنو دراین‌باره می‌گوید که کارهای آن در ۱۸ ژوئن به اتمام رسیده است.

لادا گرانتا

لادا گرانتا


در گزارشی از رویتر، به عنوان بخشی از قرارداد، رنو-نیسان اکنون ۶۷/۱ درصد از سهام هلدینگ کمپانی کنترل‌کننده آفتوواز را در اختیار دارد. این هلدینگ، ۷۴/۵ درصد سهام آفتوواز را در اختیار دارد و سهام باقی‌مانده نیز متعلق به گروه تکنولوژی رزتک (Rostec) روسیه است.


لادا 4x4

لادا 4×4


خودروساز روسی اخیراً حال و روز خوشی نداشته و در سال گذشته زیان‌ده بوده است؛ این در حالی که رشد خفیف اقتصادی در این کشور، باعث شده تا فروش صنعت خودرو در روسیه افزایش یابد. علی‌رغم روند نزولی فروش و تحریم‌های غرب علیه روسیه به خاطر بحران اوکراین، رنو می‌گوید که از دورنمای درازمدت فعالیتش در این کشور مطمئن است.

Lada Xray Concept

Lada Xray Concept


اوایل این ماه میلادی، آوتوواز اعلام کرد که ۱۳ هزار نفر از کارکنان خود را در کارخانه «توگلیاتی» به خاطر فروش اندک مدل «لادا» اخراج خواهد کرد. مدیرعامل این کمپانی، «سود بو اندرسون» گفته که اوایل سال جاری میلادی وضعیت در آفتوواز نگران کننده بوده و همه به یک «هشدار بیدارکننده» نیاز داشته‌اند.

AvtoVAZ

AvtoVAZ


در سال ۲۰۰۸، رنو یک میلیارد دلار برای داشتن ۲۵ درصد سهام آفتوواز هزینه کرده بود.


برچسب ها:»» سیطره کامل رنو-نیسان بر بزرگ‌ترین خودروسازی روسیه،

[ پنجشنبه 26 تیر 1393 ] [ 08:34 ب.ظ ] [ Amir Dj ]

[ نظرات() ]