Amir Dj پنجشنبه 26 تیر 1393 08:30 ب.ظ نظرات ()


بیایید کمی از دنیای خودروی فاصله بگیریم و صعود کنیم به آسمان! بله این مطلب درباره یک هواپیمای جت است. هوندا که تقریباً همه جور وسیله نقلیه تولید می‌کند حالا یک هواپیما هم دارد! به‌تازگی باخبر شدیم که هوندا جت اولین پرواز خود را انجام داده و از آن سربلند بیرون آمده است.

Honda Jet

Honda Jet

این هواپیما روز جمعه از فرودگاه بین‌المللی Piedmont Triad بلند شد و تا ارتفاع 4.8 کیلومتر اوج گرفت و سرعتش به 650 کیلومتر بر ساعت رسید. در طول پرواز، خدمه، اویونیک هواپیما، هندلینگ، ترمز سرعت و دیگر وسایل را چک کردند. این پرواز تنها 84 دقیقه به طول انجامید.


Honda Jet

Honda Jet

درحالی‌که این هواپیما گواهینامه‌ای ندارد، هوندا چند عدد از آن را تولید کرده تا از آن مطمئن شود و اداره هوانوردی فدرال امضای تأیید شدن را به آن‌ها بدهد و هوندا هم آن‌ها را تحویل مشتریانش دهد.

Honda Jet

Honda Jet

باید بدانید که، این هواپیما به‌عنوان “سریع‌ترین، بیشترین ارتفاع پرواز، کم صداترین و کارآمدترین” جت در کلاس خود وارد این عرصه شده است. موقعیت موتورهای این هواپیما که به Over-The-Wing Engine Mount معروف است به عملکرد و کاهش مصرف سوخت آن کمک چشمگیری کرده. صحبت از موتورهای حرفه‌ای GE Honda HF120 توربو فن شد، این دو موتور هوندا جت را قادر می‌سازد تا 780 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد و تا ارتفاع 13 کیلومتری اوج بگیرد.

Honda Jet

این هواپیما می‌تواند 5 مسافر را در خود بگنجاند و با یک بار سوخت‌گیری مسافت 2183 کیلومتری را بپیماید. به نظر می‌رسد این جت شروع خوبی برای هوندا باشد. برای دیدن اطلاعات و تصاویر بیشتر می توانید به این سایت مراجعه کنید.