تبلیغات
ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا - »» خروج 370Z رودستر از بازار ژاپن

ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا

(به ماشین آباد خوش آمدید)


نیسان اعلام کرده تولید فیر لیدی Z رودستر، خودرویی که در خارج از ژاپن با نام 370Z شناخته می‌شود را در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ میلادی پایان می‌دهد. نسخه سقف‌باز 370Z کوپه که در اکتبر ۲۰۰۹ در داخل کشور ژاپن معرفی شد، نتوانست جای زیادی در بین مشتریان ژاپنی باز کند و فروش محلی آن تا آوریل ۲۰۱۴ تنها ۷۹۸ دستگاه است.

Nnissan 370Z Roadster

nissan 370Z Roadsterامّا این تصمیم چه تأثیری بر حضور 370Z رودستر در دیگر بازارها خواهد گذاشت؟ آنچه که مشخص است، مدل ۲۰۱۵ از این خودرو به فروشش در بازار امریکا ادامه خواهد داد. سخنگوی نیسان در این باره گفته است:

این اعلان فقط برای بازار ژاپن بوده است و ارتباط و تأثیری نسبت به تولید مدل ۲۰۱۵ از 370Z رودستر در سایر بازارها و به خصوص بازار امریکا ندارد.

پس از این کاهش تولید برای رودستر، نیسان درنظر دارد تا بیشتر تمرکز خود را برای عملکرد فیر لیدی Z یا 370Z بگذارد و پس از چند سال، مدل جدید 370Z را با این جهت‌گیری عرضه کند. اولین شاهد این موضوع، معرفی مدل بازنگری شده نیسان 370Z سال ۲۰۱۵ در روزهای گذشته بود؛ این خودرو نمادی از سری 370Z در خط تولید نیسان است.

Nnissan 370Z Fairlady Z Roadster

nissan 370Z Fairlady Z Roadster


فیر لیدی Z رودستر که در سال ۲۰۰۹ در ژاپن معرفی شده، از همان موتور ۳/۷ لیتری V6 استفاده می‌کند که در حالت کوپه قدرتی برابر ۳۵۰ اسب‌بخار داشته و گشتاور آن ۳۷۴ نیوتن‌متر است.

Nnissan 370Z Fairlady Z Roadster

nissan 370Z Fairlady Z Roadster


برای نسل بعدی، نیسان درنظر دارد که یک خودروی کوچک‌تر با حجم موتور کمتر داشته باشد. این اولین بار پس از مدل 240Z در سال ۱۹۶۹ است که نیسان دست به کاهش حجم موتور در خودروهایش می‌زند.
طبقه بندی: nisan،
برچسب ها:»» خروج 370Z رودستر از بازار ژاپن،

[ چهارشنبه 21 خرداد 1393 ] [ 12:36 ب.ظ ] [ Amir Dj ]

[ نظرات() ]