تبلیغات
ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا - »» اسکایلن و انقلابی در حمل‌ونقل فضایی تماس با ما

ماشین آباد |عکس،ویدیو،مطالب،بهترین ماشینهای دنیا

(به ماشین آباد خوش آمدید)


موتور راکتی- ترکیبی سایبر (Sabre ) مورد استفاده در فضاپیمای اسکایلن (Skylon) که طرحی شبیه کنکورد است، انقلابی در حمل‌ونقل فضایی به پا خواهد کرد. این فضاپیما مانند هواپیمای معمولی از زمین بلند می‌شود و برای خارج شدن از جو زمین تا سرعت 5.2 ماخ شتاب می‌گیرد و سپس روی همان باند فرود می‌آید. سرعت 5.2 ماخ سرعتی بیش از پنج برابر سرعت صوت است.

SKYLON

SKYLONمهندس آلن باند:

ما در حال تماشای انقلابی در صنعت حمل‌ونقل هستیم

SKYLON

SKYLON


اسکایلن فضاپیمای بدون خلبانی است که علاوه به چند بار مصرف بودن، دسترسی به فضا را مطمئن و با بازدهی بالا میسر می‌کند. این فضاپیما در مراحل ابتدایی طراحی قادر خواهد بود 15 تن بار را به فضا حمل کند. در اینجا ما شاهد موتور ترکیبی سایبر هستیم، موتوری متشکل از دو موتور راکت و موتور هوا-تنفسی (air-breathing ) که این امکان را به اسکایلن خواهد داد که از زمین بلند شود، به سمت مدار زمین پرواز کند و سپس برگردد. درست مثل یک هواپیما.

اسکایلن اولین فضاپیما با قابلیت استفاده مجدد خواهد بود که سفرهایی منظم، ارزان و مطمئن به مدار زمین دارد. موتور سایبر می‌توان سفرهایی سریع به خارج از جو داشته باشد و قادر است بعد از بازگشت این کار را مجدداً دو روز بعد انجام دهد.


و اما یک موتور سایبر چگونه عمل می‌کند:
هوا با سرعت 5 ماخ وارد موتور می‌شود و از یک مبدل حرارتی (heat exchanger) می‌گذرد. در اینجا هوا با دمای 2000 درجه فارنهایت با شبکه‌ای از لوله‌های فلزی نازک که از گاز هلیوم پر شده‌اند تا 238- درجه و تقریباً به طور آنی خنک می‌شود. هوای خنک شده به سمت توربوکمپرسور و پس از آن به سمت محفظه احتراق جریان می‌یابد. جایی که مخلوط هوا و هیدروژن مایع برای تولید نیروی پیشران محترق خواهد شد. این سیکل پیچیده در موتور ترکیبی هوا تنفسی- راکتی فضاپیما را قادر می‌سازد تا در سرعت‌هایی بیش از 5 برابر سرعت صوت پرواز کند. [دانلود ویدئو]


برچسب ها:»» اسکایلن و انقلابی در حمل‌ونقل فضایی،

[ چهارشنبه 21 خرداد 1393 ] [ 12:23 ب.ظ ] [ Amir Dj ]

[ نظرات() ]